Czy to możliwe, by odbywanie stosunku w określonej pozycji ułatwiało poczęcie dziecka?

Niektóre pary, szczególnie gdy nie mogą zajść w ciążę, zaczynają poszukiwać metod, by wspomóc proces poczęcia maluszka.
Czy to możliwe, by odbywanie stosunku w określonej pozycji ułatwiało poczęcie dziecka?
fot. istock.com
13.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z artykułu dowiesz się:

  • jaka jest najlepsza pozycja seksualna by zajść w ciążę;
  • dlaczego najlepsze do starania się o dziecko są pozycje, w których kobieta leży na plecach.

Jedną z nich jest wybór odpowiedniej pozycji podczas seksu. Jak się okazuje, niektóre pozycje seksualne ułatwiają poczęcie dziecka!

Najlepsze pozycje do zajścia w ciążę

Szczególnie korzystne są pozycje, w których kobieta leży plecach. Dlaczego? W pozycjach, w których możliwa jest głęboka penetracja, penis jest głęboko w pochwie, a nasienie dostaje się stosunkowo blisko szyjki macicy. Dzięki głębokiej penetracji możliwe jest także "zgromadzenie" większej ilości spermy w pochwie. A więc jakie pozycje seksualne ułatwiają zajście w ciążę?

Pozycja klasyczna, zwana misjonarską sprzyja bliskości i intymności. Leżąc na plecach kobieta otula partnera nogami. Pozycja nie jest zbytnio męcząca i ułatwia plemnikom drogę do celu. Warto wypróbować także modyfikacje pozycji klasycznej, w których biodra są nieco wyżej, np. kobieta leży na stole, a mężczyzna stoi.

Seks

fot. istock.com

Zobacz więcej: Nadal nie ma dwóch kresek na teście?

Inną bardzo korzystną pozycją jest pozycja kolankowo-łokciowa. Kobieta opiera się na kolanach i łokciach, podczas gdy partner, klęcząc za kobietą, wchodzi w nią od tyłu.

Jak ułatwić plemnikom zapłodnienie?

Po współżyciu warto poleżeć jeszcze przez 15 minut z uniesionymi w górę nogami. Nogi możesz oprzeć o ścianę albo podłożyć pod biodra wałek lub zwiniętą poduszkę. Wysportowane panie mogą wykonać świecę. Oprócz unoszenia bioder warto zaciskać mięśnie Kegla. Praca mięśni pochwy i krocza przyspiesza wędrówkę plemników przez drogi rodne.

Jeśli staracie się o dziecko od kilku miesięcy, nie panikuj. Upewnij się, czy na pewno do zbliżeń dochodzi w odpowiednim czasie, czyli w dni płodne.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Duzy kutas 23cm obw. (Ocena: 5) 15.04.2022 15:41
bede wiedzial jak to robic mamie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2021 16:37
super. bardzo mnie to ciekawi. chce złapać jakąś śliczną dziewczynę i przypilnować aby ona umiała być zapłodniona dziś... ech te zapłodnienia wszystkie takie trudne.... naprawde.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie