Pierwsze dziecko. Co jest lepsze: chłopiec czy dziewczynka?

Przepytano ponad tysiąc małżeństw, czy woleliby, by ich pierwszym dzieckiem był chłopiec, czy dziewczynka. Jakie były wyniki?
Pierwsze dziecko. Co jest lepsze: chłopiec czy dziewczynka?
fot. istock.com
19.08.2020
Katarzyna Lemanowicz

Dla wielu rodziców najważniejszą kwestią, oprócz zdrowia dziecka, jest także jego płeć. Z tego względu badacze prześcigają się w opracowywaniu metod, które pomogłyby przyszłym matkom i ojcom w zaplanowaniu płci swojego potomstwa.

Jeden z zagranicznych portali poszedł o krok dalej i przygotował ankietę, która jasno zobrazowałaby, jaka płeć pierworodnego malucha jest bardziej pożądana przez rodziców.

Co jest lepsze: chłopiec czy dziewczynka?

Wśród 1,3 tys. ankietowanych brytyjskich nowożeńców aż 66 proc. chciało, by ich pierwszym dzieckiem był syn. Wyniki badań pokazały, że ta pewnego rodzaju dyskryminacja płci pięknej ma swoje dobre strony.

Zobacz więcej: Chłopiec czy dziewczynka: Jak odgadnąć płeć dziecka?

Rodzice uzasadnili bowiem swój wybór tym, iż kiedy chłopiec dorośnie, będzie mógł zaopiekować się młodszym rodzeństwem jako starszy i doświadczony brat.

Natomiast co piąta para udzieliła takiej odpowiedzi, gdyż zależało jej na przedłużeniu rodu, a tym samym przekazaniu dalej nazwiska.

Płeć dziecka - jak ją odgadnąć?

fot. istock.com

Na dziewczynki oddało swój głos 20 proc. ankietowanych. Swoją decyzję uzasadnili odpowiedzialnością córek.

- Pierworodna może być dobrym wzorem dla młodszych braci i sióstr – dodał jeden z ankietowanych mężczyzn.

Badania te dotyczyły pierwszej ciąży. Kiedy padło pytanie odnośnie kolejnej, dziewczynki były zdecydowanie górą. Głosowało na nie prawie 60 proc. respondentów.

A jakiej płci jest wasze pierwsze dziecko, kochane Mamy?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie