Absurdalne zabobony dotyczące ciąży, w które wierzą polskie mamy

Przedstawiamy przejrzyste kompendium pseudonaukowej wiedzy, o której raz na zawsze powinnaś zapomnieć!
Absurdalne zabobony dotyczące ciąży, w które wierzą polskie mamy
fot. istock.com
13.10.2020
Katarzyna Lemanowicz

Najbardziej absurdalne zabobony, w które nie warto wierzyć

#1 Dziewczynki kradną matkom urodę

To nieprawda, że jeśli kobieta w ciąży wygląda niekorzystnie, urodzi dziewczynkę, która zabiera jej wdzięk. Za różnice w wyglądzie odpowiadają hormony i nieodpowiednia dieta.

#2 Leworęczność dziecka to efekt ciążowych zmartwień

Owszem, lęki i zmartwienia mogą mieć negatywny wpływ na rozwój płodu i samopoczucie mamy, ale z całą pewnością nie wpływają na to, którą ręką będzie pisała twoja pociecha.

Zobacz więcej: Zaplanuj płeć swojego dziecka - niektórzy twierdzą, że jest to możliwe!

#3 Spiczasty brzuch gwarantuje narodziny chłopca

Zdaniem lekarzy kształt brzucha zależy od ułożenia płodu, szerokości miednicy oraz ogólnej kondycji ciężarnej. W żadnym wypadku nie stanowi jednak o płci dziecka!

#4 Brzydcy ludzie rzucają urok na dziecko

Czy to prawda, że jeśli mama patrzy na brzydkich ludzi, jej dziecko będzie nieurodziwe? Zdecydowanie nie! Wszystko jest uwarunkowane genetycznie, a maluch odziedzicza wygląd po dziadkach i rodzicach.

Zabobony dotyczące ciąży

fot. istock.com

#5 Piegi zwiastują dziewczynkę

Piegi u ciężarnej są efektem wzmożonej pracy hormonów. To, jakiej płci dziecko nosi pod sercem, nie ma na to żadnego wpływu.

#6 Korale na szyi matki duszą dziecko

To wierutne kłamstwo, że noszenie naszyjników spowoduje owinięcie pępowiny wokół szyi maluszka. Ewentualny problem tego rodzaju nie ma nic wspólnego z biżuterią, a jeśli się zdarzy, lekarze potrafią sobie z nim poradzić.

Zobacz więcej: Statystyczna Polka rodzi pierwsze dziecko w wieku 29 lat!

#7 Łóżeczko kupione przed rozwiązaniem przynosi pecha

Przygotowanie pokoju maluszka jeszcze przed narodzinami z pewnością nic nie zapeszy! Współczesne kobiety, dzięki badaniom USG, mogą wiedzieć bardzo wiele na temat stanu zdrowia swojej pociechy i w razie jakichkolwiek komplikacji wspólnie z lekarzem podjąć stosowne działania.

#8 Stosowanie depilatora pozbawia dziecko włosów

To jeden z najbardziej absurdalnych mitów ciążowych! Nasze prababki wierzyły też, że przytulanie włochatego psa sprawi, że dziecko będzie nadmiernie owłosione.

#9 Farba do włosów farbuje płód

Rzecz jasna to, czy mama w czasie ciąży farbuje włosy, nie ma wpływu na kolor czupryny jej potomka. Rude włosy to wyłącznie kwestia genów!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie