8 sygnałów świadczących o tym, że powinnaś mieć już dziecko

Jeżeli nie jesteś pewna, przeczytaj.
8 sygnałów świadczących o tym, że powinnaś mieć już dziecko
fot. istock.com
22.05.2023
Katarzyna Lemanowicz

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: czy jestem gotowa na dziecko? Te, które mówią, że nigdy nie jest się w pełni gotową na potomka, niekoniecznie muszą mieć rację. Jedno jest pewne – nie może to być spontaniczna, nieprzemyślana decyzja. Poniżej zebrałyśmy kilka podpowiedzi od kobiet posiadających dzieci. Oto pomogą ci zweryfikować, czy jesteś gotowa na ten krok.

8 sygnałów świadczących o tym, że powinnaś mieć już dziecko

fot. istock.com

#1 Jesteś przygotowana materialnie

Dziecko to nie zabawka, którą można oddać, gdy nagle pojawi się problem finansowy. Wydatki na nie powiększają się wraz z wiekiem. Myślenie „jakoś to będzie” jest naiwne i skrajnie nieodpowiedzialne. Musisz być gotowa finansowo do udźwignięcia tego ciężaru.

#2 Masz przekonanie, że pokochasz dziecko bez względu na wszystko

Niektórzy tworzą w wyobraźni obraz dziecka na podstawie swoich pragnień. Nastawiają się na to, że dziecko będzie określonej płci, będzie wyglądało w określony sposób i miało określone zdolności. Tymczasem to jedna wielka niewiadoma. Oczekiwania mogą się zupełnie różnić od rzeczywistości. Zamiast słodkiego malca możesz dostać brzydkie, pomarszczone niemowlę z za dużym nosem i odstającymi uszami, które w przyszłości zechce być kucharzem, a nie lekarzem. Czy jesteś gotowa na to, aby pokochać dziecko, niezależnie od tego, jakie będzie?

#3 Wiesz, że macierzyństwo wiąże się z trudem

Czekają cię nieprzespane noce, obolałe piersi, dodatkowe obowiązki i zmartwienia. Wychowanie dziecka to ogromny trud. Musisz być pewna, że podołasz. Dobrze byłoby też mieć kogoś, kto ci pomoże w razie nagłego wypadku.

#4 Intuicja ci tak podpowiada

Kobiecej intuicji warto się słuchać. Co podpowiada ci twoja?

Sygnały świadczące o chęci posiadania dziecka

#5 Nie myślisz o dziecku jak o rozwiązaniu problemów

Musisz wiedzieć, że dziecko nie rozwiąże twoich problemów. Raczej dołoży ci nowych. Rozwiązania musisz szukać gdzie indziej. Nie ma nic gorszego niż traktowanie potomka w przedmiotowy sposób.

#6 Jesteś gotowa na to, że twoje ciało się zmieni

Nigdy nie wiadomo, jak ciało zareaguje na ciążę. Spodziewaj się dodatkowych kilogramów, rozstępów, opuchniętych stóp i innych niedoskonałości. Nie ma też gwarancji na to, że twoje ciało kiedykolwiek wróci do stanu sprzed ciąży.

#7 To nie jest chwilowa zachcianka

Musisz mieć świadomość, że do końca życia będziesz mamą. Nie uwolnisz się od tej roli, jeżeli będziesz miała zły dzień. Być może całe życie będziesz musiała podporządkować dziecku.

#8 Twój partner jest gotowy na dziecko

Nie tylko twoja gotowość się liczy. Czy twój partner również pragnie dziecka i jest wystarczająco dojrzały, aby podołać roli ojca? To również bardzo ważne, ponieważ ojciec ma ogromny wpływ na życie dziecka.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.05.2023 17:44
My z mężem uwielbiamy stosunek grecki, ale przez rozwolnienia nie zawsze było to możliwe. Pomógł nam Stoperan i teraz nasze życie stało się bardziej spontaniczne.
odpowiedz
Kinga (Ocena: 5) 25.05.2023 14:34
U mnie bezowocne starania.... ile można... chyba spróbujemy używa tego żelu Prefert wspomagającego poczęcie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.05.2023 14:26
Ja w ogóle nigdy nie zamierzam mieć dzieci. Zabezpieczam się mechanicznie, mam diafragmę Caya, żeby nie dopuścić do ewentualnego zapłodnienia
odpowiedz
Polecane dla Ciebie