Jak się kochać, żeby zajść w ciążę?

Istnieje wiele naturalnych sposobów, które pomogą wam w staraniach o upragnionego dzidziusia. Przedstawiamy kilka z nich.
Jak się kochać, żeby zajść w ciążę?
fot. istock.com
27.03.2023
Katarzyna Lemanowicz

Jeśli bezskutecznie staracie się o dziecko, pociesz się, że aż 20% kobiet zabiegało o nie minimum rok. Staraj się korzystać z naturalnych sposobów zwiększających szansę na potomstwo. Zobacz, co warto robić, a czego należy się wystrzegać.

Naturalne sposoby zwiększające szansę na dziecko

Dowiedziono naukowo, że zbyt duża ilość seksu zmniejsza szanse na maluszka. Pamiętaj, że nasienie mężczyzny z każdym kolejnym wytryskiem ma mniej plemników. Dlatego nie powinniście kochać się zbyt często. Najlepiej wstrzymajcie się od uprawiania seksu przez 5 dni przed twoim okresem płodnym. Ważne również, abyś przy każdym zbliżeniu przeżywała orgazm. Szczytowanie powoduje skurcze w okolicach pochwy i macicy, co ułatwia plemnikom dotarcie do jajeczka. Zajściu w ciążę sprzyja zatem długa gra wstępna oraz twoje ulubione pieszczoty i pozycje.

W czasie starań o dzidziusia nie używaj żeli i płynów do higieny intymnej, ponieważ zakwaszają one środowisko pochwy. Plemniki najdłużej żyją w środowisku zasadowym. Abyś jednak czuła się czysto i świeżo, możesz stosować delikatne płyny dla niemowląt (np. Nivea, Johnson’s Baby). Lekarze zalecają również, abyście w tym czasie wybrali się na urlop. Statystyki dowodzą, że najwięcej dzieci rodzi się na wiosnę, a więc poczęte zostały w sezonie wakacyjnym.

Codzienne problemy i pośpiech sprawiają, że gwałtownie wzrasta poziom prolaktyny w organizmie, substancji wyraźnie obniżającej libido. Czasami zbyt duża ilość hormonów stresu i prolaktyny powoduje cykle bezowulacyjne. Zapomnij również o dietach – estrogeny, czyli hormony odpowiedzialne za płodność, produkowane są przez tkankę tłuszczową.

Na koniec, kup mężowi bokserki. Noszenie obcisłych slipek utrudnia krążenie powietrza wokół jąder, przez co podnosi się w nich temperatura (a zbyt wysoka jest zabójcza dla plemników).

Owulacja - szansa na zapłodnienie

Jak wiesz, owulacja przypada w połowie cyklu. Z pęcherzyka Graffa uwalnia się wtedy jedno jajeczko (albo więcej), gotowe do zapłodnienia. W pełni dojrzały pęcherzyk ma około 22 mm średnicy. Nie czekaj jednak, aż osiągnie taką wielkość – plemniki mogą mieć za mało czasu, aby dotrzeć do komórki jajowej. Najlepiej, abyście uprawiali seks jeden dzień przed owulacją, czyli wtedy, gdy pęcherzyk ma 18 - 19 mm. Wówczas plemniki znajdą się w jajeczku w odpowiednim momencie. Aby dokładnie określić, kiedy przypada owulacja, zrób specjalne badanie USG. Wykonany przez pochwę pomiar pozwala precyzyjnie ustalić wielkość pęcherzyka – nawet do pół milimetra.

fot. istock.com

Po każdym zbliżeniu, przez jakiś czas leż nieruchomo. Możesz wtulić się w ukochanego i zasnąć. Plemniki będą miały wtedy większą szansę powędrować do komórki jajowej. Unikaj również kolejnego stosunku, który mógłby przemieścić nasienie. Jak ognia wystrzegaj się też seksu pod koniec cyklu. Może on wywołać wczesne poronienie (jeśli udało ci się zajść w ciążę). Zapłodnione jajeczko zostanie wtedy wydalone z macicy przez skurcze.

Pamiętaj, że poczęciu dziecka sprzyjają pozycje, w których penis znajduje się głęboko w pochwie i nasienie trafia w okolice sklepienia pochwy. Głębokie pozycje, ułatwiające plemnikom drogę do jajeczka, to: na jeźdźca (1), misjonarska (2), siedząca na kanapie (3) i z uniesionymi nogami (4).

Jeżeli marzy wam się córeczka, syn albo bliźniaki, zawsze możecie spróbować dopomóc szczęściu. Poczęciu dziewczynki sprzyja seks 1 - 2 dni przed owulacją. Plemniki z chromosomem X są cięższe, poruszają się wolniej i potrzebują więcej czasu na dotarcie do komórki jajowej. W przypadku gdy staracie się o syna, kochajcie się w dniu, kiedy dojrzewa komórka jajowa. Plemniki Y szybciej się przemieszczają i istnieje duża szansa, że wyprzedzą X. Ciążom mnogim sprzyja branie tabletek antykoncepcyjnych. Po ich odstawieniu występuje zjawisko nadpłodności - hamowane przez długi czas jajniki produkują wtedy więcej jajeczek.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.04.2023 10:44
Warto stosować żel wspomagający poczęcie Prefert
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2023 10:21
Jeszcze stała kontrola i zapisy cyklu. Polecam monitor płodności Afrodyta Smart
odpowiedz
Polecane dla Ciebie