Kamasutra dla par spodziewających się dziecka - może być przyjemniej niż kiedykolwiek!

Każda relacja mężczyzny i kobiety jest szczególna i różni się od innych. Podstawą wszelkich kontaktów między wami jest wzajemne uszanowanie swoich potrzeb, uwarunkowań psychicznych i ograniczeń fizycznych.
Kamasutra dla par spodziewających się dziecka - może być przyjemniej niż kiedykolwiek!
fot. istock.com
10.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Także zrozumienie, że w tym wyjątkowym okresie, jakim jest ciąża, nawet jeśli obniży się nieco libido, na pewno nic nie ulegnie zmianie w kwestii potrzeby akceptacji, miłości i bliskości, zwłaszcza w przypadku kobiety.

Kamasutra dla par spodziewających się dziecka

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a samopoczucie przyszłej mamy jest dobre, zbliżenia będą możliwe, a przede wszystkim upragnione, jak w każdym innym okresie życia. Możecie być pewni, że przy braku problemów zdrowotnych, będzie wam wciąż bardzo przyjemnie.

W wyborze pozycji seksualnych należy kierować się oczywiście bezpieczeństwem mającego się narodzić dziecka, więc nie należy wybierać takich, które niosą ryzyko przygniecenia brzucha. Trzeba pamiętać o tym zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy brzuszek jest jeszcze mały, nie przeszkadza we współżyciu np. w pozycji klasycznej, ale uciskanie macicy i aorty brzusznej jest bardzo niebezpieczne. Zaleca się więc zawsze delikatność i ostrożność.

W kolejnych – drugim i trzecim trymestrze, można już łatwo się przekonać, że pozycje wybierają się niejako same, naturalnie, bo podyktowane są przede wszystkim wygodą obojga partnerów.

Skorzystajcie śmiało z tego, co oferuje nieprzebrana skarbnica pomysłów czyli Kamasutra, która oczywiście nie zapomina o potrzebie miłosnych igraszek par spodziewających się bobaska. Równie dobrze możecie stworzyć własną. Na pewno będzie to bardzo ekscytujące!

Pozycje seksualne w ciąży - które najlepsze?

#1 Na jeźdźca

Znana wam na pewno doskonale. Kobieta siedzi na leżącym mężczyźnie, jest skierowana do niego twarzą, kolana umieszcza wzdłuż jego tułowia. Pozycja ta umożliwia pełny kontakt wzrokowy partnerów, wzajemne pieszczoty całego ciała.

#2 Na jeźdźca odwrócona

Kobieta siedzi na mężczyźnie, jest skierowana do niego plecami, kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia. Ta pozycja jest troszkę wyzywająca, partnerzy nie widzą swoich twarzy, za to czują się doskonale pozostałymi zmysłami.

Zobacz więcej: Co zrobić, kiedy dziecko nakryje rodziców podczas seksu?

#3 Łyżeczka

Partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, mężczyzna znajduje się za kobietą. Jesteście do siebie przytuleni, Ty dłonią przyciskasz jego biodra do swoich pośladków. Jest bardzo przyjemnie.

Seks w ciąży

fot. istock.com

#4 Tylna

Kobieta klęczy i opiera się dłońmi o podłoże, natomiast mężczyzna klęczy za kobietą. Jest to pozycja zupełnie bezpieczna i w ciąży jak najbardziej dopuszczalna. A przy tym nieco pikantna…

#5 Fotel

Pozycja siedząca odwrócona – partner siedzi na łóżku lub fotelu, a partnerka siada na nim zwrócona tyłem. Pozycja ta umożliwia sterowanie tempem przez kobietę.

Zobacz więcej: 11 powodów, dla których poranny seks jest lepszy od filiżanki espresso

#6 Pod kątem prostym 

Kobieta leży na plecach, mężczyzna na boku skierowany twarzą do niej. Ona przekłada nogi za jego biodra. Kochankowie są zwróceni do siebie twarzami, mogą się całować, przytulać...

Pozycje seksualne dla par spodziewających się dziecka

fot. istock.com

#7 Na klęczkach

Partnerka kładzie się wygodnie na skraju łóżka ze stopami na podłodze. Udami obejmuje mężczyznę, który klęczy przed nią. Pozycja ta bardzo spodoba się Wam obojgu, ponieważ brzuszek jest podczas współżycia bezpieczny, Ty odprężona, a Twój partner ma... pole do popisu!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie