Jak tak naprawdę wygląda seks młodych rodziców?

A to, że dziecko obok, a to, że zmęczenie... Dla chcącego nic trudnego!
Jak tak naprawdę wygląda seks młodych rodziców?
fot. istock.com
02.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda seks młodych rodziców;
  • jak zadbać o intymność w związku;
  • dlaczego po urodzeniu dziecka seks schodzi na bok.

Jestem mamą od ponad dwóch lat. Dziecko śpi ze mną i z mężem w jednym pokoju, a najczęściej po prostu w jednym łóżku. Gdy czytam o takich ludziach jak my w sieci, pod tekstem widoczne jest multum komentarzy osób zatroskanych życiem intymnym małżonków śpiących z dzieckiem. O swoim życiu intymnym mogę powiedzieć, że ma się jak najlepiej. Co się zaś tyczy innych młodych rodziców i osób mających nimi wkrótce zostać, to właśnie z myślą o nich powstał ten artykuł.

Jak tak naprawdę wygląda seks młodych rodziców?

Przecież dziecko śpi obok! Pytanie brzmi: co znaczy obok? Zakładam, że raczej nie zdarza się, by mieszkanie było niewiele większe od małżeńskiego łoża, a już na pewno nie bywa tak, że łazienka nie stanowi w mieszkaniu oddzielnego pomieszczenia. Dlatego w każdym domu da się zorganizować sobie przestrzeń, w której dziecko jednak nie śpi obok.

Nie mam pojęcia, dlaczego tylu ludziom tak trudno sobie wyobrazić, że seks można uprawiać nie tylko w łóżku, względnie na kanapie. Potencjalnych miejsc do przeżywania intymnych chwil z partnerem jest tak wiele, jak tylko podpowie wam wasza wyobraźnia! Uprawianie miłości w innych miejscach niż łóżko może bardzo urozmaicić życie erotyczne. Inna sprawa, że jeszcze bardziej mogą je urozmaicić różne nietypowe pory dnia (drzemka malucha) i czasem wręcz ekstremalny pośpiech (bo dzidziuś się zaraz obudzi). Myślę, że jeśli dobrze się zdystansujemy do naszych wyobrażeń na temat udanego seksu i podejdziemy do nowych warunków z poczuciem humoru, nic nie będzie w stanie przeszkodzić nam w pielęgnowaniu intymnych relacji z partnerem.

Zobacz więcej: Mąż brzydzi się mnie po porodzie... - list czytelniczki

seks młodych rodziców
fot. istock.com

Dlaczego po urodzeniu dziecka seks schodzi na drugi plan?

Każdy młody rodzic przez jakiś czas pada na twarz i niesprawiedliwym byłoby tu bagatelizowanie zmęczenia jednego z nich. Drogie Supermamy, niestety na ogół to my słyniemy z tego, że oburzamy się na faceta, który bezczelnie domaga się seksu, podczas gdy my miałyśmy taki ciężki dzień. Jak się tak zastanowić, to każdy dzień jest jednakowo ciężki, kiedy więc się kochać? Może jednak akurat dziś nie było tak hardcorowo, żeby nie spędzić choćby paru chwil na tym, co tak sobie ceniliśmy zanim dziecko przyszło na świat? A nuż będzie miło? Kto wie, kiedy nadarzy się kolejna okazja? W życiu rodzinnym jest ich mniej, niż w związku bez dzieci.

Kiedyś nadejdzie ten dzień, w którym nasze dzieci staną się dorosłe... Tak, trudno teraz w to uwierzyć ale zleci, nim się obejrzymy. Gdy już tak się stanie i zostaniemy w naszym domu tylko we dwoje, będziemy mogli do woli cieszyć się seksem i nadrobić wszystkie stracone lata. Zaraz, dlaczego stracone? Stracone mogłyby być jedynie wtedy, gdyby tego seksu w ogóle przez te lata nie było. A gdyby nie było, istnieje niebezpieczeństwo, że po tak długim czasie nadrobić się już nie da, bo... zwyczajnie nie będziemy tego chcieli!

Zobacz więcej: Seks bez bólu po porodzie? Tak to możliwe!

Drodzy rodzice, ta chwila, w której staliście się rodzicami, odmieniła wasze życie na zawsze i bezpowrotnie. Dzięki maluszkowi zrodzonemu z waszej miłości świat stanie się jeszcze piękniejszy niz przedtem. Pamiętajcie tylko, że oprócz bycia rodzicami, w dalszym ciągu jesteście parą kochanków patrzących sobie namiętnie w oczy. Nawet jeśli teraz te oczy są mocno podkrążone, nie dajcie zgasnąć iskrom, które wciąż w nich są!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie