Dlaczego dzieci nie lubią leżaczków - bujaczków?

Nie każdy maluch jest fanem gadżetów, które mają ułatwiać rodzicom życie.
Dlaczego dzieci nie lubią leżaczków - bujaczków?
fot. istock.com
07.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego dzieci nie lubią bujaczków;
  • jak bliskość rodzica wpływa na rozwój dziecka.

Wielu rodziców jeszcze przed narodzinami dziecka stara się wyposażyć w przeróżne gadżety, które mają za zadanie uczynić życie łatwiejszym i szczęśliwszym. Kupują reklamowane w czasopismach parentingowych kołyski czy bujaczki w nadziei, że ich maluch podobnie jak bobas w reklamie będzie z uśmiechem spędzał w nich czas. Jednak bardzo często dziecko niezbyt chętnie korzysta z coraz to nowszych leżaczków. Jaki może być tego powód? Jessica Zablan, ekspert z zakresu artykułów dla niemowląt i właścicielka firmy  The Birth & Baby Company powiedziała, że niechęć dziecka nie wynika z nienawiści do bujaczków.

Dlaczego dzieci nie lubią leżaczków - bujaczków?

"W łonie mamy było miło i przytulnie, a świat zewnętrzny maluchy może przytłaczać." - wyjaśniła. Zablan podkreśliła, że niektórym niemowlętom może przeszkadzać zbyt duża wolna przestrzeń, którą zapewniają im bujaczki. W takiej sytuacji często wystarczy przypiąć maluszka i owinąć go czymś, by poczuł się bezpieczniej. Innym powodem, dla którego maluchy mogą marudzić w bujaczkach jest potrzeba bycia blisko rodziców. "Dzieci uczą się i rozpoznają zapach rodziców i chcą mieć pewność, że mama i tata są blisko." - wyjaśniła ekspertka.

Zobacz więcej: Pierwszy filcowy Bujak Lulaj dla dzieci

dlaczego dzieci nie lubią bujaczków
fot. istock.com

By rozwiązać ten problem wystarczy położyć obok maluszka koszulkę, którą mama lub tata mieli na sobie. To sprawi, że maluch będzie czuł zapach rodziców i od razu stanie się spokojniejszy.

Niemowlęta nie potrafią pałać nienawiścią, więc ich niechęć wynika najczęściej z niepewności lub braku wygody. W takiej sytuacji na pewno dadzą rodzicom do zrozumienia, że to co dla nich przygotowali im nie odpowiada. Jeśli maluch mimo starań i prób nie lubi leżeć w bujaczku, trzeba się z tym pogodzić. Najwyraźniej jednym wygodnym dla niego miejscem są ramiona ukochanej mamy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie