Taniec w ciąży - jakie daje korzyści tobie i maleństwu?

Jeśli przed zajściem w ciążę lubiłaś tańczyć, nie musisz ze swojego hobby rezygnować.
Taniec w ciąży - jakie daje korzyści tobie i maleństwu?
fot. istock.com
25.08.2020
Katarzyna Lemanowicz

Począwszy od około 16 tygodnia ciąży, jeśli twoja ciąża nie jest zagrożona, w pełni ciesz się tańcem - tak jak mamusie w znalezionym przez nas filmiku, który musisz koniecznie obejrzeć.

Oczywiście pamiętaj, aby zbytnio nie forsować się, nie podskakiwać i nie narażać się na upadek np. zbyt szybko obracając się. Taniec jest bezpieczną formą aktywności fizycznej dla ciebie i dla dziecka.

Jeśli natomiast przed zajściem w ciążę z różnych względów nie miałaś czasu, by często tańczyć, może teraz jest na to najlepszy czas. Spróbuj! Możesz spokojnie zapisać się na kurs tańca. Namów do tego swojego partnera. Będzie z tego pożytek dla twojego związku, bo taniec zbliża ludzi do siebie. Dla dzidziusia to także wiele korzyści. Taniec towarzyski wzmacnia bowiem organizm kobiety, wpływa pozytywnie na mięśnie aktywne w czasie porodu, jak również poprawia ogólną kondycję i nastrój, jak każdy sport.

Zobacz więcej: Trenuj w ciąży - to dobre dla ciebie jak i dla twojego dziecka!

Jakie jeszcze korzyści płyną z tańca, kiedy jesteś w ciąży?

#1 Taniec wzmacnia mięśnie miednicy i pleców, które podczas ciąży i porodu są bardzo obciążone.

#2 Taniec to wyprostowana postawa, dzięki niej ciężarnej łatwiej się oddycha, a to gwarantuje dostateczne dotlenienie organizmu mamy i dziecka.

#3 Taniec w ciąży zmniejsza ryzyko cukrzycy.

#4 Taniec w ciąży poprawia krążenie krwi w organizmie i ukrwienie skóry.

#5 Taniec w ciąży poprawia ogólną formę fizyczną, ale także pozytywnie wpływa na świadomość własnego ciała -wiele technik tanecznych jest bardzo kobiecych, tańcząc, możesz poczuć się bardzo sexy, pomimo tego, że w ciąży, zwłaszcza zaawansowanej, bywa to trudne.

#6 Taniec w ciąży to relaks, redukcja stresu, a to także doskonale wpływa na ciebie i maluszka

Da się? Oczywiście - obejrzyj poniżej!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie