>

Chłopiec czy dziewczynka: Jak odgadnąć płeć dziecka?

Analiza zachcianek kulinarnych, kształtu brzucha oraz dolegliwości ciążowych, czyli zapomniane metody naszych babć.
Chłopiec czy dziewczynka: Jak odgadnąć płeć dziecka?
fot. istock.com
20.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

W Polsce USG w ciąży wykonuje się dopiero od około 20 lat. Wcześniej kobiety mogły zapomnieć o szczegółowym monitorowaniu rozwijającego się płodu, nie mówiąc już o wcześniejszym poznaniu płci dziecka. Mimo wszystko jednak, ciekawość brała górę i wiele przyszłych mam próbowało za wszelką cenę dowiedzieć się, czy noszą w brzuszku chłopca czy też dziewczynkę.

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, uciekano się oczywiście do ludowych wierzeń i porzekadeł. Czy były skuteczne? Na pewno dawały 50% szans na powodzenie...

Oto najpopularniejsze metody rozpoznawania płci dziecka stosowane przez nasze prababki. (Uwaga! Ich absurdalność może przyprawić o zawrót głowy).

Chłopiec czy dziewczynka: Jak odgadnąć płeć dziecka?

#1 Na ładną buzię

To stary jak świat sposób – gdy ciężarna cieszy się w ciąży nieskazitelną, promienną cerą to znak, że urodzi chłopca. Dziewczynka odbiera podobno mamie urodę, dlatego może ona nie wyglądać przez dziewięć miesięcy już tak korzystnie.

#2 Pierwsze ruchy dziecka

Podobno chłopcy, jako silniejsza płeć, zaczynają kopać szybciej i mocniej. Dlatego mama dziecka o płci męskiej pierwsze ruchy maluszka może wyczuć już nawet w 14-15 tygodniu ciąży. Dziewczynki uaktywniają się nieco później. Aha... ważna jest również strona, po której kobieta najpierw poczuła żyjące w jej brzuchu maleństwo. I tak, pierwszy ruch dziecka z lewej strony = chłopak, z prawej = dziewczynka.

#3 Owłosienie pod lupą

Okazuje się, że tempo wzrostu włosów na skórze podczas ciąży może również wiele powiedzieć o płci dziecka. Dawniej wierzono bowiem, że kobieta, która boryka się podczas ciąży z nadmiernym owłosieniem, jej włosy na nogach rosną jak oszalałe, a ciemny meszek pojawia się również na brzuchu czy wokół sutków na 100 procent urodzi chłopca!

Zobacz więcej: Ciąża, a rozwój dziecka - jak zadbać o prawidłową dietę?

#4 Słodkie łakocie kontra słone przekąski

Większy apetyt na słodycze mają podobno matki oczekujące dziewczynki. Ciężarne noszące pod sercem chłopców preferują za to słone i kwaśne smaki, a konsumowania potraw zawierających dużą ilość cukru nie sprawia im już takiej przyjemności.

Jak odgadnąć płeć dziecka?

fot. istock.com

#5 Marznięcie stóp

Gdy kobieta czuje, że dolne kończyny wychładzają jej się szybciej niż przed ciążą to znak, że urodzi chłopca, gdy nie widzi większej różnicy – na świat przyjdzie dziewczynka.

#6 Wygląd pośladków

Większa pupa i wydatne biodra to sygnał, że urodzi się przedstawicielka płci żeńskiej. Gdy w ciąży rośnie jedynie brzuszek i piersi, a pozostałe części ciała pozostają raczej bez zmian, to oznaka, że kobieta będzie wychowywała chłopca.

Zobacz więcej: W jakim wieku najlepiej zajść w ciążę?

#7 Nieprzyjemne bóle w krzyżu

Dolegliwości związane z bólem kręgosłupa częściej przydarzają się podobno mamom chłopców niż dziewczynek. Te drugie jednak borykają się z innymi nieprzyjemnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak na przykład uciążliwe poranne nudności, które mogą trwać nawet do końca ciąży.

#8 Spiczasta piłeczka kontra olbrzymi arbuz

Kobieta spodziewająca się dziewczynki będzie miała brzuszek bardziej okrągły i szeroki. Brzuszek spiczasty, przypominający piłkę – to z kolei znak, że urodzi się chłopiec.

#9 Magiczna mikstura

Aby poznać płeć dziecka kobiety w piątym miesiącu jadły specjalne danie – przetartą marchew z lnem, kaszą gryczaną i olejem. Jeśli ciężarna zwymiotowała potrawę znaczyło to, że będzie miała chłopca, jeśli organizm przyjął pokarm to sygnał, że na świat przyjdzie dziewczynka.

#10 Wiek matki + miesiąc, w którym doszło do zapłodnienia

Gdy liczba stanowiąca sumę lat mamy w momencie poczęcia dziecka i numeru miesiąca,w którym doszło do poczęcia jest liczbą parzystą – to znak, że urodzi się chłopiec, a nieparzystą – dziewczynka.

Na ile te informacje się sprawdzają? Każda z nas musi przekonać się sama!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie