Dlaczego w czasie ciąży warto zapytać ginekologa o płeć dziecka?

Są ku temu ważne powody!
Dlaczego w czasie ciąży warto zapytać ginekologa o płeć dziecka?
fot. istock.com
17.06.2022
Katarzyna Lemanowicz

Wiele par spodziewających się dziecka decyduje się na poznanie jego płci dopiero wtedy, gdy już przyjdzie na świat. Okazuje się jednak, że zwlekanie z tą informacją nie wpływa pozytywnie na budowanie więzi z potomkiem. Szczególnie dla przyszłego taty maleństwa.

Dla panów wiedza na temat płci swojego dziecka i możliwość nadania mu imienia to podstawa do budowania związku z synem lub córką.

- Znajomość płci pozwala traktować dziecko w łonie matki jak realną osobę, z którą można budować relację - donosi dailymail.co.uk, bazując na badaniach naukowców z University of Birmingham.

Zobacz więcej: Najdziwniejsze imiona nadawane dzieciom w Polsce

Aby dojść do tych wniosków, naukowcy przebadali 11 mężczyzn w wieku od 22 do 58 lat, których partnerki oczekiwały ich potomka. Sprawdzani byli pod kątem zaangażowania w ciążę partnerki i samo rodzicielstwo. Badania wykazały, że w celu większego angażowania się mężczyźni powinni uczestniczyć przy badaniach kobiet. Te same badania wykryły również jak ważne dla więzi emocjonalnej między ojcem a dzieckiem jest wcześniejsza znajomość jego płci.

Jesteście zwolenniczkami wcześniejszego poznania płci dziecka, czy wolałybyście by była ona niespodzianką?

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 21.06.2020 06:25
11 osób to wręcz zerowy odsetek i niemiarodajne badania. Ponadto w czasach korona można zapomnieć by partner/mąż uczestniczył w badaniu.
zobacz odpowiedzi (2)
Polecane dla Ciebie