Jak szybciej zajść w ciążę?

Jeśli chcesz mieć dziecko, możesz przyspieszyć ten proces.
Jak szybciej zajść w ciążę?
fot. istock.com
28.04.2021
Dominika Stanisławska

Kiedy starasz się o dziecko możesz chcieć być w ciąży jak najszybciej, przez co popełniasz kilka błędów. Przede wszystkim pośpiech powoduje stres, co wcale nie jest dobre przy staraniach o dziecko. Jak w takim razie przyspieszyć zajście w ciążę?
Zobacz więcej: 
Jak obliczyć dni płodne?

Jak szybciej zajść w ciążę?

#1 Ogranicz stres

Starania o dziecko bywają stresujące i frustrujące, zwłaszcza, gdy od dłuższego czasu wyczekujesz dwóch kresek na teście ciążowym. Prawda jest taka, że do wszystkiego należy podchodzić ze spokojem. Im więcej stresu, tym więcej kortyzolu, który odbija się na regularności cyklu miesiączkowego. To, co pomoże przy stresie to medytacja, odpowiednia ilość snu, dbanie o siebie i partnera. Ograniczenie stresu także dotyczy was obojga.
Ograniczenie stresu także dotyczy was obojga.
fot. istock.com

#2 Zadbaj o swoje zdrowie

Przygotowania do ciąży to nie tylko ograniczenie stresu, ale także zadbanie o zdrowie. Wiele osób myśli, że to, jaki tryb życia prowadzimy nie ma wpływu na przyszłe starania o dziecko. Prawda jest taka, że dieta i ćwiczenia mają ogromny wpływ na płodność. U wszystkich kobiet dieta bogata w warzywa oraz uboga w tłuszcze nasycone i przetworzoną żywność może być korzystna przy staraniach o dziecko. Można mieć chudą osobę, która je fast foody, a jej jajeczka będą złej jakości, a można mieć kogoś, kto ma niewielką nadwagę i je zdrowo, więc ma większe szanse na ciąże. To, co jemy ma znaczenie i jest niezwykle ważne.

#3 Pomyśl o zdrowiu partnera

Tak samo jak w przypadku kobiet, również i u mężczyzn dieta i ćwiczenia mają znaczenie. Ci, którzy mają jadłospis ubogi w warzywa i owoce, a przepełniony tłuszczami nasyconymi, będą mieli gorszej jakości spermę. Diety charakteryzujące się wysokim spożyciem owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, ryb oraz niskim spożyciem mięsa wiążą się z lepszą jakością nasienia.
Zobacz więcej: 
Czy to możliwe, by odbywanie stosunku w określonej pozycji ułatwiało poczęcie dziecka?

#4 Nie podejmuj radykalnych działań

Chociaż poprawa diety i regularne ćwiczenia mogą pomóc, całkowita zmiana życia może być bardziej stresująca niż korzystna. Wiele kobiet, które chcą zajść w ciążę nagle odcina alkohol lub kawę. To jeszcze nie pora. Nie musisz ich wycinać. Wypij kieliszek wina, jeśli cię to odpręża. Wypij filiżankę kawy lub dwie. Ważne, aby być zrelaksowaną i odprężoną.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie