Dlaczego kobiety wolą mieć córki?

Płeć dziecka może rozczarować.
Dlaczego kobiety wolą mieć córki?
fot. istock.com
19.11.2020
Dominika Stanisławska

Jest wiele kobiet, które chcą mieć córkę i to do tego stopnia, że ​​wiadomość o płci męskiej niektóre panie przejmują jak największe rozczarowanie. Dlaczego tak wiele kobiet marzy o ubieraniu dziecka w sukienki?
Zobacz więcej: Twoje nastoletnie dziecko chce spędzić weekend ze swoją sympatią? Zobacz, co robić

Dlaczego kobiety chcą mieć córki?

Za upodobaniem do córek bardzo często nie kryje się strona egoistyczna, ale znacznie głębszy czynnik. Ma to związek z możliwością ponownego zobaczenia siebie nie tylko w kwestii fizycznej, ale też emocjonalnej. Chęć wychowania małego człowieka „na swój obraz i podobieństwo” oraz zobaczenie siebie w wersji „mini” sprawia, że panie wolą mieć córki. Nie wspominając o tym, że dzisiaj żyjemy bombardowani obrazami gwiazd z córkami jak Beyoncé i Blue Ivy lub Kim Kardashian i North. To całkiem naturalne, że preferujemy jedną płeć, a nie drugą. Zakładając, że niezależnie od płci, matka kocha swoje dzieci bezgranicznie.
Zakładając, że niezależnie od płci, matka kocha swoje dzieci bezgranicznie.
fot. istock.com

Kobiety nie przyznają się do preferencji

Wiele kobiet na pytanie o płeć dziecka odpowie „to nie ma znaczenia”. Jak się okazuje przyznanie się do preferowanej płci jest wstydem. Oczywiście są kobiety, które mówią, że chcą mieć córkę/syna, ale zdarzają się bardzo rzadko. Przez wiele lat panie żyły pod presją, że posiadanie syna zapewni szczęście i dobrobyt. Mimo że są to zabobony, w krajach słabo rozwiniętych, jak np.: Indie, gdzie przesądy biorą górę nad badaniami i nauką, nadal dochodzi do aborcji ze względu na płeć dziecka.
Zobacz więcej: Jakie korzyści przynosi edukacja na świeżym powietrzu?

A co na to mężczyźni?

Statystycznie większość mężczyzn woli mieć syna i to nie ze względu na preferencję, ale… strach. Głównie wiąże się to z tym, że kobiety są słabsze fizycznie, więc nawet najbardziej zwinna dziewczyna nie obroni się przed mężczyzną wyższym o kilkadziesiąt centymetrów. Istnieje też bariera, której nie da się przejść – chodzi o czystą biologię. Mężczyzna nawet przy największych staraniach nie zrozumie do końca, co to miesiączka i złamane, kobiece serce. Do tego to kobiety zawsze ponoszą konsekwencję nie tylko swoich działań, ale i mężczyzn. Z perspektywy mężczyzny, syna po prostu łatwiej wychować.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie