4 rzeczy, które zwiększą twoją płodność

Nie rezygnuj ze świadomego planowania rodziny.
4 rzeczy, które zwiększą twoją płodność
fot. istock.com
13.11.2020
Dominika Stanisławska

Koronawirus spowodował, że wiele osób przesunęło w czasie powiększenie rodziny. Jak się okazuje jest kilka sposobów, aby zwiększyć swoją płodność. Jeśli dziś zadbasz o siebie, to w przyszłości łatwiej zajdziesz w ciążę...
Zobacz więcej: Absurdalne zabobony dotyczące ciąży, w które wierzą polskie mamy

4 rzeczy, które zwiększą twoją płodność

#1 Zbieraj informacje na temat swojego cyklu miesiączkowego

Regularnie rób testy owulacyjne i zapisuj, kiedy masz dni płodne, kiedy zaczyna i kończy się miesiączka. Dzięki kilkumiesięcznym obserwacjom będziesz mogła stwierdzić, czy twoje cykle są regularne. Warto także spojrzeć wstecz i poszukać odpowiedzi w genach. Zrób wywiad na temat chorób w twojej rodzinie – czy występowały nowotwory lub problemy z płodnością? Czy w rodzinie są jakieś choroby genetyczne? Jeśli uważasz, że wywiad to za mało, możesz sama zrobić badania genetyczne i poznać odpowiedzi na nurtujące cię pytania.
Jeśli uważasz, że wywiad to za mało, możesz sama zrobić badania genetyczne i poznać odpowiedzi na nurtujące cię pytania.
fot. istock.com

#2 Dbaj o swój stan zdrowia

Dieta i ruch – nawet w czasach COVID-19, mogą przyczynić się do zwiększenia płodności. Jedzenie bogate w mikroelementy pomogą zachować dobre samopoczucie. Dobrze jest też sięgnąć po kwas foliowy, który jest niezbędny w procesie wzrostu i rozmnażania. Ludzki organizm nie jest w stanie go wytworzyć, dlatego musi być regularnie dostarczany do organizmu. Ćwiczenia poprawiają nie tylko kondycję fizyczną, ale też pozwalają się zrelaksować i odprężyć w tych trudnych czasach.

#3 Zgłoś się do lekarza

Przed rozpoczęciem starania się o dziecko warto sprawdzić stan zdrowia: wykonać USG narządów rodnych, aby wykluczyć zmiany, które mogą obniżać płodność. Kiedy ostatni raz robiłaś cytologię i USG piersi? A podstawowa morfologia. No właśnie!
Zobacz więcej: Jak starania o dziecko wpływają na związek?

#4 Zadbaj o płodność partnera

Poza tym, że dbasz o siebie, warto zwracać uwagę na styl życia partnera. To, co może pomóc wam w staraniach o dziecko to zwiększenie testosteronu. Na jego wzrost korzystanie wpływa cynk, którego nie powinno brakować w męskiej diecie. Można go znaleźć w czerwonym mięsie i roślinach strączkowych. Ponadto warto wzbogacić organizm o witaminę E oraz witaminę C.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie