Studentka prawa w ostrych słowach do wykładowcy o wyroku Trybunału Konstytucyjnego!

Oliwia Zamrzycka skrytykowała Jakuba Stelinę.
Studentka prawa w ostrych słowach do wykładowcy o wyroku Trybunału Konstytucyjnego!
fot. istock.com
27.10.2020
Dominika Stanisławska

Od czwartku 22 października w całej Polsce trwają protesty po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłebskiej. Obecnie sprzeciw kobiet przybiera różne formy, co udowodniła studentka prawa Oliwia Zamrzycka, która w ostrych słowach skrytykowała swojego profesora Jakuba Stelinę, który poparł czwartkowy wyrok.
Zobacz więcej: Agnieszka Chylińska: „Nie przypominam sobie, żeby ktoś mi pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tzw. państwo.”

Zerwany kompromis aborcyjny

W czwartek 22 października został zerwany kompromis aborcyjny, który trwał prawie 30 lat. Jedną z osób, która przyłożyła do tego rękę był Jakub Stelina, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego. Oliwia przerwała poniedziałkowy wykład swojemu prowadzącemu i odczytała swoje oświadczenie, którym wyraziła swój sprzeciw, zarzuciła niekompetencję swojemu wykładowcy, prosiła o wyobrażenie sobie, że osoby z jego najbliższej rodziny mają donosić zdeformowany płód oraz apelowała o rezygnację z obecnie pełnionego przez niego stanowiska.

- Nie powinien Pan, tym bardziej jako mężczyzna, który nigdy w życiu nie nosił i będzie nosił w sobie dziecka, decydować o tym, czy ja mam dopuszczać się heroizmu i rodzić płód, dziecko posiadające tą czy inną wadę genetyczną – powiedziała studentka 4. roku prawa na Uniwersytecie Gdańskim.

- Jako studentka, a tym bardziej jako kobieta, nie wyobrażam sobie uczęszczania na zajęcia, a tym bardziej na egzamin do kogoś, kto kilka dni temu podeptał moje prawa. Dlatego apeluję do Pana o rezygnację z pracy na naszej uczelni. Być może jest Pan specjalistą z zakresu prawa pracy, jednak konstytucjonalista z Pana marny, a co najważniejsze mam wrażenie, że zapomniał Pan czym jest człowieczeństwo i właśnie tym motywuję swoją prośbę. – powiedziała Oliwia Zamrzycka na koniec swojego oświadczenia

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie