Dziwne objawy ciąży, o których nie miałaś pojęcia!

Wiedziałaś o tym?
Dziwne objawy ciąży, o których nie miałaś pojęcia!
fot. istock.com
19.10.2020
Dominika Stanisławska

Kiedy kobieta jest w ciąży, to zazwyczaj spóźnia się jej okres, a piersi stają twarde, nabrzmiałe i bardzo bolą. Oto kilkanaście objawów ciąży, o których mogłaś nie wiedzieć.
Zobacz więcej: Macierzyństwo w czasie COVID-19 - jak kobiety zmieniły myślenie o posiadaniu dzieci?

Objawy ciąży, o których mogłaś nie wiedzieć.

Zaparcia

Spędzasz dużo czasu w toalecie? Nie jesteś sama. Tuż po poczęciu, zwiększa się produkcja hormonów, które odpowiedzialne są za problemy z wypróżnianiem. Spowolnione trawienie pozwala na wchłanianie niezbędnych substancji, których płód potrzebuje do rozwoju. Po ok. 8 tygodniach, kobieta ma problem z wypróżnianiem, a wraz z rozwojem płodu, który uciska na jelita, mogą się pojawić problemy z gazami. Rozwiązanie? Niewielkie posiłki, ale częstsze, pozwolą na zachowanie równowagi trawiennej.
Niewielkie posiłki, ale częstsze, pozwolą na zachowanie równowagi trawiennej.
fot. istock.com

Niewyraźne widzenie

Myślisz, że potrzebujesz okularów? Niekoniecznie. Ciąża powoduje zatrzymywanie płynów w organizmie, przez co zmienia się ciśnienie w gałkach ocznych, a rogówki i soczewki mogą stać się bardziej opuchnięte. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze jest to normalny objaw ciąży i może sygnalizować stan przedrzucawkowy.

Ogromna ochota na seks

To jeden z rzadszych objawów ciąży. Objętość krwi przepływająca przez dolną część ciała kobiety wzrasta od 40 do 50 procent. Może to zwiększać ochotę na seks, powodować do bardziej intensywnych doznań oraz powodować wielokrotne orgazmy.

Trądzik i wypryski

Chociaż zazwyczaj cera kobiet w ciąży się poprawia, to u niektórych wręcz odwrotnie. Pojawiają się wypryski i trądzik, których nie widziałaś od bycia nastolatką. Jest to spowodowane nagłym wzrostem hormonów. Jeśli na twojej twarzy pojawiają się wypryski, warto stosować delikatne żele i płyny oczyszczające.

Katar i inne dolegliwości

Nie tylko stopy puchną w czasie ciąży, ale także błona śluzowa nosa. Powoduje to katar, zatory i chrapanie. Obrzęk zmniejsza cyrkulację powietrza. Jeśli chcesz załagodzić skutki, to używaj roztworu soli fizjologicznej.
Zobacz więcej: Jak zachować pozytywne nastawienie w walce o płodność?

Szalone sny

Może wydawać się to dziwne, ale kobieta, która właśnie zaszła w ciąże, bardziej czuje ciążowe objawy w głowie, niż w ciele. Takimi objawami są np. szalone sny. Mogą być przeróżne, ale jeśli ostatnio odbyłaś stosunek i nagle śnią ci się dziwne rzeczy, warto zrobić test ciążowy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie