Chłopiec czy dziewczynka? Jak sprawdzić płeć dziecka?

Jak stare wierzenia mają się do współczesności?
Chłopiec czy dziewczynka? Jak sprawdzić płeć dziecka?
fot. istock.com
09.10.2020
Dominika Stanisławska

Chcesz mieć córkę, ale nie wiesz, jak się tego dowiedzieć? Według starych wierzeń jest kilka objawów, które sugerują, czy będziesz mieć właśnie córkę. Odkąd dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży dokładnie obserwujesz i analizujesz otaczający cię świat w nadziei, że „coś” podpowie ci o płci twojego dziecka. Chociaż dzisiejsza nauka kpi ze starych wierzeń, nic nie stoi na przeszkodzi, aby trochę pobawić się w zgadywanki!
Zobacz więcej: 9 metod zwalczania nudności w ciąży

Stare wierzenia mówią, że będziesz mieć dziewczynkę jeśli…

Wyglądasz nieatrakcyjnie

Wszyscy prawią ci komplementy, a w ciąży wyglądasz kwitnąco? Prawdopodobnie urodzisz chłopca. Jeśli natomiast wyglądasz na zmęczoną, tracisz swoją atrakcyjność, to będziesz mieć córkę. Dzieje się tak, bo jak mówią nasze babcie, dziewczynka odbiera matce urodę. Przyszłej mamie wypadają włosy, cera jest szara i pełna wyprysków, a paznokcie ciągle się rozdwajają.
Przyszłej mamie wypadają włosy, cera jest szara i pełna wyprysków, a paznokcie ciągle się rozdwajają.
fot. istock.com

Serce dziecka szybciej bije

To akurat jest bardzo łatwe do sprawdzenia. Serce syna uderza 110-130 razy na minutę, a serce córki aż 140-160 razy. Nie są to tylko wierzenia poprzednich pokoleń, ale także obserwacje lekarzy. Płeć można też określić po tym, jak wygląda brzuch ciążowy i pępek kobiety. Jeśli brzuch jest szpiczasty, a pępek wystający zwiastuje syna. Brzuch rozlany, a pępek wklęsły? Będziesz mieć córkę!

Poranne mdłości są lekkie

Nie ma jednoznacznego potwierdzenia dotyczącego porannych mdłości a płci dziecka. Niemniej jednak, jeśli poranne nudności są lekkie i cię nie wykańczają możesz spodziewać się córki. Chłopca zwiastują ciężkie poranki.

Masz ochotę na słodycze

Ciągle jadłabyś słodkie i pikantne na zmianę. Taka „dieta” zwiastuje córkę, w myśl „słodkiej dziewczynki”. Jeśli częściej sięgasz po słone i pikantne może to oznaczać, że będziesz syna. Chociaż tak jak w przypadku porannych nudności, nie ma na to medycznego potwierdzenia, tak właśnie przepowiadały płeć dziecka nasze babcie.
Zobacz więcej: Otyłość w ciąży - szkodzi TOBIE i DZIECKU!

Twój mocz jest w jaskrawożółtym kolorze

Jeśli twój mocz ma odcień jaskrawożółty oznacza, że możesz się spodziewać córki. Jednak kolor moczu zazwyczaj zależy od nawodnienia, przyjmowanych witamin i diety. Zmienia się także w ciągu dnia, a najlepszym dowodem na to, jest kolor moczu rano i wieczorem.

SONDA
Czy wierzenia poprzednich pokoleń sprawdziły się w twoim przypadku?
Czy wierzenia poprzednich pokoleń sprawdziły się w twoim przypadku?

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.10.2020 19:43
Każdy punkt DOKLADNIE odwrotnie, mam syna.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie