Pomysły na prezent z okazji Baby Shower

Nie wiesz, co kupić przyszłym rodzicom?
Pomysły na prezent z okazji Baby Shower
fot. istock.com
30.09.2020
Dominika Stanisławska

Wiele osób, zwłaszcza bezdzietnych, ma problem z prezentem z okazji Baby Shower. Przyjęcie jest organizowane pod koniec ciąży, a o tym, czy impreza jest organizowana z rozmachem, czy też raczej skromnie decydują przeszli rodzice. Nie tylko liczy się towarzystwo zaproszone na imprezę, ale też to, co przyniesiemy. Jak wybrać prezent, aby wszyscy byli zadowoleni? Postawić na praktykę czy raczej zabawę? Czy może od razu poprosić o listę z prezentami?
Zobacz więcej: Gdy maluszek zaczyna kopać, czyli wszystko o pierwszych ruchach dziecka

Prezent z okazji Baby Shower

Jeśli zupełnie nie masz pomysłu na prezent to spokojnie możesz zapytać przyszłej mamy, czego potrzebuje. Wtedy będziesz mieć pewność, że wszyscy będą zadowoleni. Przygotowanie listy z prezentami nie jest niczym złym, pod warunkiem, że przyszła mama nie wymaga zbyt wielu drogich rzeczy. Są też przyjęcia, na których goście wspólnie składają się na jeden duży prezent. Może nim być np.: tort pieluchowy, w którym są nie tylko pieluchy, ale także poukrywane śpioszki i różne inne akcesoria. Jest to jeden z coraz popularniejszych prezentów. Można go również wykonać samodzielnie.
Są też przyjęcia, na których goście wspólnie składają się na jeden duży prezent.
fot. istock.com

Prezent praktyczny czy zabawny?

Nie ma co ukrywać. Prezent z okazji baby shower powinien być praktyczny i nawet jeśli nie przyda się tuż po porodzie, to w przyszłości mama powinna po niego sięgnąć. Goście najczęściej kupują wszelkiego rodzaju ubranka dla dziecka (znają już płeć, więc wybór odpowiednich ubranek i butów nie powinien być problemem), zabawki, które wspomogą rozwój oraz pieluchy. Jest to chyba najpopularniejszy prezent, w dodatku najbardziej się przydaje. Dobrym pomysłem są też tekstylia (śliniaki, pieluchy wielorazowe), smoczki, kocyki i otulacze. Można także postawić na zabawki, ale trzeba pamiętać o tym, że nie od razu dziecko będzie z nich korzystać.
Zobacz więcej: Jak wkurzyć ciężarną kobietę? Oto 20 rzeczy, które mogą zdenerwować przyszłą mamę.

Prezent dla rodziców

Jeśli goście mają możliwości mogą też wraz z rodzicami złożyć się na fotelik samochodowy lub wózek dla dziecka. Warto zrobić rozeznanie i podpytać rodziców, czy nie mają już czegoś na oku. Innym pomysłem jest laktator, mata edukacyjna, akcesoria do wózka. Są to wszystko prezenty dla dziecka, ale na pewno ułatwią rodzicom start na nowym etapie życia.

SONDA
Organizowałaś lub organizujesz przyjęcie Baby Shower?
Organizowałaś lub organizujesz przyjęcie Baby Shower?

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.09.2020 18:57
Ode mnie koleżanka dostała rogala do karmienia i kocyk dla Maluszka z sensillo. A inni dawali przeróżne prezenty jak chociażby zabawki czy ubranka :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie