Jak Meghan Markle zmieniła swoje nawyki podczas ciąży?

Odkąd Megan Markle pojawiła się na światowej scenie, wszystkie media zaczęły o niej mówić.
Jak Meghan Markle zmieniła swoje nawyki podczas ciąży?
fot. www.instagram.com/sussexroyal/
22.09.2020
Dominika Stanisławska

Meghan Markle to żona księcia Harrego. Już od pierwszych dni, kiedy tylko pojawiła się w mediach ludzie chcieli wiedzieć o niej wszystko. Tyczy się to nie tylko jej życia zawodowego i prywatnego, ale każdy chciał tez wiedzieć, gdzie się ubiera i co je oraz jak ćwiczy. Meghan Markle jest jednak inteligentną kobietą, więc zamiast być powodem plotek, sama postanowiła podzielić się swoją dieta na blogu The Tig. Jak odżywiała się i ćwiczyła Meghan Markle w ciąży? Czy jej dieta drastycznie się zmieniła?

Jak Meghan Markle zmieniła swoje nawyki podczas ciąży?

Ryby w ciąży, tak czy nie?

Meghan Markle jest fanką sushi. W ciąży musiała jednak zrezygnować ze swoich ulubionych potraw, na rzecz zdrowia dziecka. Nie od dziś wiadomo, że surowe ryby odradza się kobietom w ciąży, bo mogą zawierać pasożyty, które mogą uszkodzić płód lub nawet doprowadzić do poronienia. Produkty rybne są polecane, ale musi to być ryba ugotowana. mamy wtedy pewność, że żadne pasożyty nie doprowadzą do zatrucia.

Ulubiony trening Meghan Markle - Joga

Książna Sussex jest także fanką Birkam Yoga. Jest to nowoczesna metoda prastarego relaksu. Temperaturę w pomieszczeniu podgrzewa się do 40 stopni Celsjusza. W ciąży ten trening jest odradzamy. Na szczęście tradycyjna joga jest jak najbardziej polecana przyszłym mamom. Zmniejsza napięcie i łagodzi bóle kręgosłupa.

Zobacz więcej: Tak wygląda brzuch po porodzie. Maffasion łamie tabu!

Ulubiony trening Meghan Markle - Trening cardio

Najlepszy trening cardio to bieganie. Nie potrzebujemy do niego żadnej siłowni tylko wygodne buty i jakiś luźny strój. Meghan Markle jest tego samego zdania. Co więcej, bieganie pomaga jej zachować nie tylko zgrabną sylwetkę, ale także oczyszcza jej umysł, działa jak terapia. Co na to lekarze? Jeśli przed ciąża kobieta była aktywna i biegała, to w ciąży może to kontynuować. Oczywiście intensywność musi się zmieniać wraz z kolejnymi miesiącami rozwoju płodu. Markle uwielbia także pilates. Sytuacja jest tu taka sama jak z bieganiem. Pilates jest jak najbardziej zalecany paniom w ciąży. Pomaga wzmacniać mięśnie. 

Dieta Meghan Markle - co z alkoholem?

Książna jest fanką włoskiego wina produkowanego w Toskanii - Tiganello. O ile wino może być dobrym dodatkiem do obiadu, o tyle w ciąży alkohol jest kategorycznie zabroniony. Może powodować poważne wady wrodzone płodu. 

Dieta Meghan Markle - soki świeżo wyciskane

Meghan Markle jest też fanką świeżo wyciskanych soków. W ciąży są jak najbardziej zalecane. Doskonale wpływają na krążenie, mają wiele witamin i zawsze lepiej smakuje, jeśli same je sobie przygotujemy. 

Dieta Meghan Markle - miękkie sery

O ile sery twarde, które są poddawane obróbce nadają się do spożywania w ciąży, to miękkie sery typu Camembert zdecydowanie się doradza. Mają wiele bakterii, które mogą stanowić zagrożenie dla płodu, więc podczas 9 miesięcy lepiej z nich zrezygnować. 

SONDA
Trzymasz dietę po ciąży?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie