Co najczęściej śni się ciężarnym kobietom?

Zobacz, co oznaczają najpopularniejsze sny przyszłych mam.
Co najczęściej śni się ciężarnym kobietom?
fot. unsplash
02.08.2019
Katarzyna Lemanowicz

Ciąża równoznaczna jest z wieloma zmianami, jakie zachodzą w ciele kobiety. Poranne mdłości, opuchnięte nogi czy ból pleców są doskonale znane każdej ciężarnej. Okazuje się również, że większość kobiet w ciąży miewa dziwne, te same sny, o których nie mówi się już tak często. Jeśli spodziewasz się dziecka, zobacz, czy też miewasz te najpopularniejsze sny i dowiedz się, dlaczego tak się dzieje.

Zobacz też:Nie chcą ukrywać, co zrobiła z nimi ciąża. Inne matki mają im to za złe

Rodzaje snów u ciężarnych kobiet

Oczywiście każda kobieta jest inna i każda inaczej przechodzi ciążę, jednak są rodzaje snów, które notorycznie powtarzają się u kobiet w ciąży. Dzielą się one na trzy kategorie: sny lękowe, sny o intymności iraz o całej reszcie.

Sny lękowe

Zrozumiałe jest, że kobiety w ciąży najczęściej śnią o spodziewanym dziecku. Niestety często są to sny lękowe, np. urodzenie trojaczków zamiast jednego; że dziecko ma dwie głowy, inny kolor skóry albo że odrzuci matkę. Inne dotyczą już samego wychowania, np. o nienakarmieniu dziecka, braku opieki, nagłym upadku, uwięzieniu w małej przestrzeni czy zaatakowaniu przez obcego.

Sny o seksie

Sny o seksie w czasie ciąży występują wyjątkowo często. Mogą one dotyczyć Twojego partnera, ale też zupełnie obcego mężczyzny czy kolegi z pracy. Jeżeli pociągają Cię wyłącznie mężczyźni, niewykluczone, że możesz śnić również o kobietach jako obiekcie pożądania.

Sny o całej reszcie

Zazwyczaj związane są z dzieckiem i z tym, jak będzie wyglądało Twoje życie po jego narodzinach. Często dotyczą rodziny i relacji.

Co oznaczają te sny?

Niezależnie od tego, czy wierzymy w znaczenie snów, czy też nie, często są tak realistyczne, że wprawiają nas w niepokój. Posiadanie częstych, żywych snów jest czymś zupełnie normalnym i nie ma powodów do obaw. Sny są odzwierciedleniem tego, na czym koncentrujemy się w danej chwili lub co nas trapi. Kobieta w ciąży całkowicie skupiona jest na porodzie oraz byciu rodzicem.

Nie ma ogólnych znaczeń symboli snów. Trzeba zadać sobie pytanie, co próbują uwolnić lub rozwiązać? Kobiety w ciąży niejednokrotnie mają wątpliwości, czy będą dobrymi matkami i czy podołają macierzyństwu. Często czują się niegotowe i przytłoczone, stąd pojawiają się u nich sny lękowe. Sny detoksykują mózg i uwalniają niepokój. Prawdopodobnie nie przewidują przyszłości. fot. unsplash

Dlaczego kobiety w ciąży mają takie sny?

Nie ma tu jednego, jasnego wytłumaczenia, ale istnieje kilka racjonalnych przyczyn. American Pregnancy Association wyjaśnia, że w ciele kobiety podczas ciąży zachodzi wiele zmian fizycznych, psychicznych i emocjonalnych, co nie omija też naszych snów.

Nieregularny sen i częste budzenie się w nocy wpływa na fazę snu REM. To właśnie wchodząc w tę fazę pojawiają się sny, a gdy częstotliwość lub długość fazy REM jest często zakłócana i niespójna, może mieć to wpływ na Twoje sny. A ponieważ często wstajesz w ciągu nocy, bardziej prawdopodobne, że będziesz pamiętać swoje sny. Innym racjonalnym wytłumaczeniem są oczywiście hormony, zwłaszcza, jeżeli chodzi o sny erotyczne.

Zobacz też:Oto idealny wiek na to, aby zajść w ciążę. Jest tylko jeden problem...

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie