„Mój mąż ma do mnie pretensje, bo dwa miesiące po porodzie wciąż nie zrzuciłam nadwagi”

Mężczyzna zarzucił partnerce, że nie chce dla niego schudnąć.
„Mój mąż ma do mnie pretensje, bo dwa miesiące po porodzie wciąż nie zrzuciłam nadwagi”
fot. unsplash.com
15.03.2019
Katarzyna Lemanowicz

Dla wielu kobiet ciąża to piękny stan, ale zostawia po sobie także nieco nieprzyjemne pamiątki. Najbardziej uciążliwymi z nich są dodatkowe kilogramy, które przybiera się podczas 9 miesięcy. Oczywiście część tych kilogramów znika samoistnie parę tygodni po urodzeniu dziecka, ale w przypadku pozostałych trzeba się trochę namęczyć, żeby je zgubić. 

Odchudzanie po ciąży - od czego zacząć?

Presja na zgubienie ciążowych kilogramów potrafi być bardzo duża, zwłaszcza w dobie Instagrama i celebrytek, które chwalą się tym, że zaledwie tydzień po porodzie mają idealnie płaski brzuch (nie dodają jednak, że stoi za tym armia dietetyków, trenerów osobistych, opiekunek do dziecka, zabiegów kosmetycznych i całe mnóstwo wolnego czasu).

Historia naszej czytelniczki - "Mąż ma pretensje na punkcie dodatkowych kilogramów"

Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że odchudzanie po ciąży to czasochłonny proces. Tak stało się w przypadku męża autorki ostatniego wątku na forum Mumsnet. Kobieta napisała, że mężczyzna ma do niej pretensje na punkcie dodatkowych kilogramów. Ciąża nie była planowana, a tydzień po tym, gdy dziecko przyszło na świat, młoda mama przeczytała wymianę wiadomości swojego męża z nieznajomą z siłowni. “Pisał jej, jak ładne ma ramiona i flirtował z nią. To mnie załamało”. To szokujące odkrycie skłoniło kobietę do przeszukania historii wyszukiwarki w jego telefonie. “Bum. Strona za stroną ze zdjęciami szczupłych dziewczyn z siłowni, każdego dnia. Byłam zdruzgotana, ale nie powiedziałam nic ze względu na dziecko”. 

Odchudzanie po ciąży - od czego zacząć?

fot. istock.com

Kobieta napisała, że jej mąż domyślił się, że przeglądała jego telefon. “Powiedział, że szpiegowałam go i straciłam jego zaufanie”. Ale to nie było najgorsze w reakcji mężczyzny. Zadał autorce wątku pytanie, które prawie zwaliło ją z nóg: “W przeszłości zgubiłaś kilogramy i tłuszcz dla swojego eks. Dlaczego nie kochasz mnie na tyle, żeby zrobić to dla mnie?”. Byłam w szoku i nie mogłam uwierzyć własnym uszom. W przeszłości, zanim zaczęłam się z nim umawiać, sporo schudłam. Miałam wtedy ledwo 20 lat, nic nie jadłam i byłam wiecznie nieszczęśliwa. Zaczęłam płakać i powiedziałam mu, że to porównanie jest niesprawiedliwe. A on spytał mnie ponownie: Dlaczego nie kocham go na tyle, żeby schudnąć. To była okropna noc. Cały czas płakałam, a jego zupełnie to nie obchodziło. Powiedział, że gdybyśmy nie mieli dziecka, pojechałby spać do hotelu”.  

Kobieta dodała, że w trakcie ciąży przytyła 23 kg, ale w ciągu dwóch miesięcy po narodzinach dziecka udało jej się zrzucić 13 kg. Zrozpaczona dodała, że wierzyła, że jej mąż będzie ją kochał bez względu na dodatkowe kilogramy, tym bardziej, że przez 9 miesięcy nosiła w sobie nowe życie. Dodała, że komentarze męża całkowicie zniszczyły jej pewność siebie. Na szczęście autorka postu mogła liczyć na wsparcie ze strony internautek, które nie zostawiły suchej nitki na jej mężu. 

Idę o zakład, że mogłabyś zrzucić 80 zbędnych kilogramów wyrzucając męża przez okno.  

Zasługujesz na coś lepszego niż ten obrzydliwy facet. Nosiłaś w sobie i urodziłaś jego dziecko. Czy on nie rozumie, że ciało kobiety zmienia się po porodzie? 

Okazał ci wyjątkowy brak szacunku, zarówno poprzez pisanie z innymi kobietami, jak i tymi komentarzami. Nie rozumiem, jak możesz wciąż chcieć z nim być. 

Szczerze mówiąc - my też nie. 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie