Firmy zaczynają zmieniać podejście do pracujących mam

Czeka nas kolejna rewolucja?
Firmy zaczynają zmieniać podejście do pracujących mam
fot. istock.com
25.02.2021
Dominika Stanisławska

W ciągu ostatniego roku wiele tysięcy osób straciło pracę, a ich biznesy upadły. Wiele z tych osób to rodzice, którzy mają na utrzymaniu swoje rodziny. Dziś różne firmy starają się aktywizować kobiety, które straciły pracę. Wychodzą naprzeciw w kwestiach takich jak elastyczne godziny pracy i różnego rodzaju benefity, które realnie usprawniają pracę w domu i jednoczesną opiekę nad dziećmi. Jedną z takich firm jest Accentrue, która w Chicago postanowiła postawić na zatrudnianie mam.
Zobacz więcej: 
3 sposoby, które przyspieszą karierę każdej kobiety

Firmy zobowiązują się zatrudniać więcej mam - co mogą zyskać kobiety dzięki aktywizacji zawodowej?

Według CNN Business firma Accenture, jedna z największych firm konsultingowych na świecie, postanowiła zainwestować swoje środki w aktywizację mam. Accentrure zobowiązało się zatrudnić 150 kobiet, które będą odpowiedzialne za stanowiska związane z technologią, strategią i konsultingiem. Firma zapewnia także pakiet szkoleń, elastyczne godziny pracy i opiekę mentora. Według organizacji Mom Rising, takie rozwiązanie to dobry krok. Na obecną chwilę Accenture wprowadza takie zmiany w swoim oddziale w Chicago.
Według organizacji Mom Rising, takie rozwiązanie to dobry krok. 
fot. istock.com

- To, co robi Accenture, dając mamom pierwszeństwo na różne stanowiska związane z technologią, strategią i doradztwem, jest godne naśladowania. Pochwalamy to, co zostało zrobione. - mówi Kristin Rowe-Finkbeiner, Dyrektor Wykonawczy i CEO w organizacji Mom Rising oraz pisarka i prezenterka radiowa.
Zobacz więcej: 
Straciłaś pracę w zawodzie?

Jak pomóc pracującym rodzicom?

Oprócz aktywizacji zawodowej matek, coraz więcej firm decyduje się na poprawę świadczeń socjalnych i skupia się na poprawie jakości życia pracujących rodziców. Głównie chodzi o to, aby kobiety były w stanie pogodzić naukę zdalną dzieci, opiekę nad nimi oraz obowiązki służbowe i nie ucierpiały na tym psychicznie. Obecna sytuacja na świecie, która jest trudna, powoduje, że coraz więcej kobiet traci pracę. Ponadto mamy czują psychiczne obciążenie dodatkowymi obowiązkami, tzw. niewidzialną pracą. Jak mówi Kristin Rowe-Finkbeiner “Rodzice potrzebują czegoś więcej niż tylko pojedyncze działania firm w zakresie wspierania aktywizacji zawodowej matek.”

źródło: parents.com

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie