3 sposoby, które przyspieszą karierę każdej kobiety

Prawda czy przechwałka?
3 sposoby, które przyspieszą karierę każdej kobiety
fot. istock.com
01.12.2020
Dominika Stanisławska

Przez COVID-19 wiele osób straciło pracę, a wiele firm utraciło potencjalnych kontrahentów. Od marca ważne jest już nie tylko to, jak wykonujemy swoje obowiązki, ale czy potrafimy nadążyć za zmianami, które zaszły w naszym życiu. Oto 4 sposoby na zrobienie dobrego wrażenia przy szukaniu pracy, jak i na współpracownikach.
Zobacz więcej: 
Biznesmama - "Cała nasza praca to jeden wielki proces twórczy, który finalnie prowadzi do powstawania Klareko..."

3 sposoby, które przyspieszą karierę każdej kobiety

 #1 Stwórz własną stronę internetową

Teraz, gdy spędzasz więcej czasu w domu masz więcej czasu na to, aby rozwijać swoje pasje (kulinarne lub związane z literaturą). Jest to idealny moment na uruchomienie narzędzi marketingowych, które realnie mogą pomóc ci zbudować wizerunek. Chodzi o to, aby stworzyć punkt opowieści o sobie, nad którym masz 100% kontroli. Wiele osób denerwuje się technicznymi aspektami tego problemu, ale nigdy nie było tak łatwo pracować nad witryną, jak teraz. Mamy do wyboru wiele szablonów i stron, które pozwalają spersonalizować wszystko. Jesteś urocza, ale co ważniejsze, wszystko w tobie jest zorganizowane i w jednym miejscu, w dodatku masz swoje zdanie, które możesz wyrazić na blogu.
esteś urocza, ale co ważniejsze, wszystko w tobie jest zorganizowane i w jednym miejscu, w dodatku masz swoje zdanie, które możesz wyrazić na blogu.
fot. istock.com

#2 Zmień podpis w e-mailu

Jeszcze za czasów pracy stacjonarnej nie wysyłałaś tylu e-maili, ile wysyłasz teraz. Twój podpis od lat jest identyczny, chociaż niektórzy potrafią zmienić go co miesiąc. Weź z nich przykład. Pokombinuj z podpisem, aby był jasny, przejrzysty i zwracał uwagę. Niech twoje nazwisko kojarzy każdy. Możesz to łatwo osiągnąć, korzystając z gotowych szablonów (tak jak przy tworzeniu bloga). Wraz ze zmianami związanymi z COVID-19 warto spróbować zmienić swój podpis e-mailu.
Zobacz więcej: 
Jak wrócić do pracy po porodzie?

#3 Spójna biografia

Lubisz czytać? Znasz na pamięć kilkaset przepisów? Lubisz motoryzację? To są twoje najmocniejsze strony, które zawsze zwrócą uwagę potencjalnego pracodawcy na twoją bibliografię. Jeśli jesteś szczera sama ze sobą, to każdy to doceni. Opisz swoje dotychczasowe osiągnięcia, pasje i zainteresowania w biografii. To, jak będzie długa zależy tylko od ciebie. Ważne, aby była w niej sama prawda, esencja ciebie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie