W tym roku inne zasady składania wniosku o "500+"!

Jutro 1 lipca - dla przypomnienia wszystkie niezbędne informacje dotyczące świadczenia "500+"
W tym roku inne zasady składania wniosku o "500+"!
fot. istock.com
30.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Co roku, w terminie od 1 lipca, należało złożyć kolejny wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu "Rodzina 500+". Jednak w tym roku sprawy mają się zupełnie inaczej.

Świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500+"

Osoby, które złożyły wnioski w terminie od 1 lipca 2019 roku mają przyznane świadczenia wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500+" do końca maja 2021 roku. 

W tym roku jest inaczej. Rodzice nie muszą składać od lipca nowych wniosków na nowy okres świadczeniowy. W oparciu o  wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. – tłumaczy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Natomiast jeśli jeszcze rodzice i opiekunowie nie pobierają świadczenia wychowawczego, w każdej chwili mogą przystąpić do programu. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek. Służą do tego odpowiednie platformy, na przykład za pośrednictwem portalu [email protected], Platformy Usług Elektronicznych ZUS, czy bankowości elektronicznej. 

Jak wskazuje Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, od przyszłego roku docelowo będzie funkcjonować roczny okres świadczeniowy: od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja kolejnego roku.

Wtedy, by uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach – zapewnia minister Marlena Maląg.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie