Muma Concept – Rodzinny biznes okiem taty

Współzałożyciel Muma Concept, Dominik Dziemian, opowiada o początkach i rozwoju przedsięwzięcia, które stworzył razem z żoną.
Muma Concept  – Rodzinny biznes okiem taty
fot. materiały prasowe
08.06.2020

Dominik Dziemian długo zastanawiał się z żoną nad otworzeniem własnej firmy. Pomysłów było bardzo dużo: od tych smacznych (gastronomicznych) po stworzenie własnej marki odzieżowej. Brakowało im jednak zdecydowanego przekonania, aby finalnie podjąć właściwe kroki i powiedzieć (lub wykrzyczeć): „Eureka, to jest to, zróbmy to tu i teraz!”. Wstrzymali więc plany na kolejne miesiące.

Co sprawiło i zadecydowało o tym, że są dzisiaj w tym miejscu i wspólnie tworzą Muma Concept? O pomyśle i jego realizacji opowiada nam Dominik Dziemian.

Muma Concept, czyli rodzinny concept store – gotowy przepis na sukces

Nadszedł wymarzony dzień – nie pomysłu na biznes, a wyjazdu na Filipiny. Jakby brakowało nam jeszcze więcej emocji, dzień przed wylotem okazało się, że żona jest w ciąży! Dodam tylko, że wyjazd był na 3 tygodnie z plecakami. Ahoj przygodo! Wyjechaliśmy. Spełniliśmy swoje marzenia, a raczej ich część, bo choć maluch był jeszcze mikroskopijny, to zdrowy rozsądek nie pozwolił nam skakać z wodospadów. Mi jako przyszłemu ojcu, również. Po powrocie temat firmy powrócił, a żona budziła się każdego ranka z nowym pomysłem na życie. Tak, potwierdzam, kobiety w ciąży, ale i na macierzyńskim, dostają ten niesamowity zastrzyk kreatywności, którego nie powstydziłby się nawet sam Bill Gates.

fot. Fotografie Eweliny

Przy jednej z wieczornych rozmów pojawił się pomysł założenia koncept storu, a następnie snucie wizji o miejscu, w którym można nie tylko coś kupić, ale także zasięgnąć opinii, wyżalić się czy napić dobrej kawy. Miejscu otwartym, w dosłownym znaczeniu tego słowa. A jeśli kupić, to tylko wyselekcjonowane produkty. Bez dodatkowej potrzeby sprawdzania, szukania i porównywania, czy dana rzecz jest „sprawdzona, jakościowa, posiada atesty i jest bezpieczna dla dziecka”.

Nie da się ukryć, że jesteśmy na początku naszej drogi, a nasza wizja dość często ulega zmianie. Ciągle ją ulepszamy, omawiamy i dyskutujemy nad dalszym rozwojem firmy.

Muma Concept – czym jest ten projekt?

Dzisiaj Muma Concept to mała, rodzinna firma. Ja i moje dwie dziewczyny, Gosia i Tosia. To projekt przede wszystkim prowadzony przeze mnie – mężczyznę, ojca, męża. Moja żona jest dla mnie wsparciem, choć przy małym dziecku to głównie (jak sama twierdzi) pełni rolę drzewa i najczęściej można ją spotkać z córką na biodrze. Na co dzień doradza, konsultuje, tłumaczy, wyjaśnia i atakuje masą inspiracji – który obszar ulepszyć, w co warto inwestować, a co zignorować.

Każdy dzień przynosi nowe wyzwania. I dodatkowe obowiązki. Zdecydowanie nie jest to praca na etacie, prędzej na 2 lub 3. Nieuchronnie też angażujesz się emocjonalnie, co jest dodatkowym obciążeniem. Chcesz robić wszystko dobrze, ba!, lepiej od innych. I liczysz, że ludzie to docenią.

Muma Concept – miejsce spotkań rodziców i dzieci

Jako młodzi rodzice wiemy, że rodzicielstwo może być wyzwaniem, dlatego naszym celem jest poprawa dostępu do wysokiej jakości produktów i stworzenie miejsca, w którym będziemy mogli dzielić się ponadczasowymi markami, w których zakochaliśmy się my sami jako rodzice, a potem nasze dzieci i dzieci naszych znajomych. W naszej ofercie znajdziecie niezwykle praktyczne, proste w obsłudze, ale przede wszystkim bezpieczne produkty dla naszych pociech. Prezentujemy sposoby na wspieranie rozwoju dziecka, które z łatwością można wykorzystać w domu.

fot. Fotografie Eweliny

W Muma Concept są niezbędne elementy każdej wyprawki, zabawki edukacyjne i wybrane książki dla małych, ale i starszych dzieci czy kosmetyki do pielęgnacji, nawet tej najbardziej wrażliwej skóry. Dla Mamy (ale i Taty): chusty do noszenia, t-shirty czy niezastąpione akcesoria na plażę dla całej rodziny, takie jak namioty z filtrami UV czy dmuchane materace i koła. Co istotne, i co podkreślamy na każdym kroku, wszystkie firmy z którymi podejmujemy współpracę, swoje działania biznesowe opierają nie tylko na chęci zysku, ale także są społecznie odpowiedzialne. Angażują się w działalność charytatywną i społeczną, działają na rzecz ochrony środowiska.

Redakcja SuperMam mocno trzyma kciuki za to wspaniałe przedsięwzięcie! A wy na bieżąco, śledźcie Muma Concept na Facebooku i Instagramie.

fot. Fotografie Eweliny

 

Artykuł powstał w ramach projektu SuperMamy dla Biznes Mamy wspierającego właścicieli małych firm z branży parentingowej.

Wię­cej na te­mat pro­jek­tu prze­czy­tasz TUTAJ.

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
MłodaŻona (Ocena: 5) 10.06.2020 22:15
Piękne produkty, piękny sklep, piękni rodzice, powodzenia!
odpowiedz
farfar (Ocena: 5) 10.06.2020 14:07
Strzał w dziesiątkę!!! Samych sukcesów!!!
odpowiedz
Ida (Ocena: 5) 09.06.2020 20:56
BRAWO!!!!
odpowiedz
Ania (Ocena: 5) 08.06.2020 22:04
Wspaniały koncept! Życzę powodzenia!
odpowiedz
Rene (Ocena: 5) 08.06.2020 20:48
To wspaniały pomysł postawić na jakość w szerokim tego słowa znaczeniu .Powodzenia Drodzy Młodzi Rodzice w życiu i biznesie .
odpowiedz
Polecane dla Ciebie